°C

Przyszedł czas na park Siemiradzkiego

www.google.com/maps

Ruszyła rewitalizacja parku Siemiradzkiego. Park jest teraz miejscem budowy- informuje magistrat.

W ramach projektu powstaną nowe ścieżki pieszo-rowerowe, trasy dla biegaczy i urządzenia gimnastyczne. Pojawi się także nowoczesne oświetlenie, szalet publiczny, nowe ławki, a co najważniejsze całkowicie odnowione zostaną punkty widokowe – pawilon na Kozaczej Górze i platforma nad Schodami Donikąd.

W parku staną też tablice informacyjne i drogowskazy mówiące o historii jego założenia oraz zawierające mapę z oznaczeniem najciekawszych miejsc, obiektów i atrakcji znajdujących się w pobliżu. Zaplanowano  też kilka placyków)z utwardzoną nawierzchnią, w obrębie których mają stanąć rzeźby.

W sumie renowacja obejmie ponad 11 ha terenu miedzy ul. Walczaka, Drzymały i Wyszyńskiego.Inwestycja jest dofinansowana z  ramach programu współpracy transgranicznej Brandenburgia-Polska.

Jedna odpowiedź do “Przyszedł czas na park Siemiradzkiego”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.