°C

Przebadaj się w kierunku HIV!

redakcja gorzowska

Wzrasta liczba osób po 50. roku życia, u których stwierdza się obecność wirusa HIV - wynika z najnowszych danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie. Ponieważ choroba początkowo przebiega bezobjawowo, ważne jest, aby po ryzykownych zachowaniach seksualnych po prostu się przebadać – alarmują specjaliści.

I zachęcają do odwiedzania sanepidu zwłaszcza w grudniu, bo miesiąc ten jest szczególnym okresem walki z tą chorobą. Mówi Mirosława Boksz – Kąkalec z oddziału promocji zdrowia.

W walce z chorobą ważne cały czas jest edukowanie społeczeństwa, stąd liczne akcje prowadzone np. z młodzieżą.

Przypomnijmy, punkt badań w kierunku HIV znajduje się w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przy ulicy Jagiellończyka. Działa przez cały rok, testy można robić w każdy wtorek od 15.00. do 18.00. Badania są darmowe i anonimowe.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.