°C

Protest przedstawicieli szkół w magistracie

autor: Piotr Wiśniewski

Rodzice, nauczyciele i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz z Zespołu Szkół nr 12, zainicjowali dzisiaj spotkanie z przedstawicielami władz miasta, w sprawie nieoficjalnych jeszcze informacji o przeniesieniu trzeciego liceum do gorzowskiej „siódemki” i połączeniu Zespołu Szkół nr 12 z „gastronomikiem” i umiejscowieniu „dwunastki” w budynku po Liceum Plastycznym.

Władze miasta po raz kolejny poinformowały zainteresowanych, że planowane zmiany związane są między innym z utworzeniem w Gorzowie tzw. „Kwartału kultury” przy ul. Warszawskiej. Justyna Terlecka, nauczycielka Zespołu Szkół nr 12, widzi w zmianach zaproponowanych przez miasto wiele niebezpieczeństw.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 7, wyrazili swoją dezaprobatę dla pomysłu miasta związanego z przeniesieniem trzeciego liceum ogólnokształcącego do ich szkoły. Radny PiS Sebastian Pieńkowski, widzi w tej sytuacji wyzwanie przede wszystkim dla prezydenta miasta.

Zastępca prezydenta Małgorzata Domagała, poinformowała uczestników debaty o tym, że już niedługo odniesie się do próśb rodziców i uczniów zainteresowanych szkół.

Na spotkaniu zjawiło się blisko trzydziestu uczniów Zespołu Szkół nr 12, którzy nie kryli rozczarowania debatą. Mówi Zuzanna Kozłowska.

Spotkanie w gorzowskim magistracie trwało blisko półtorej godziny i zakończyło się zaproszeniem protestujących na najbliższe obrady rady miasta.

2 odpowiedzi na “Protest przedstawicieli szkół w magistracie”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.