°C

Pożar amerykańskiej ciężarówki na A2

Zdjęcie nadesłane przez słuchacza

W środę około godziny 9 na autostradzie A2 na wysokości Chociszewa (Lubuskie) stanęła w płomieniach ciężarówka wojsk amerykańskich - cysterna z wodą. Paliła się jej kabina. Ciężarówka zjechała na pobocze, a kierowca z pasażerem wysiedli i oddali się od płonącego pojazdu.

 

Na miejsce przyjechali strażacy i ugasili kabinę. Są jeszcze utrudnienia w ruchu – poinformowała rzecznik Komendy Powiatowej Policji asp. Justyna Łętowska.

Podczas akcji gaśniczej ruch na autostradzie w kierunku Świecka był wstrzymany przez mniej więcej godzinę. Teraz odbywa się pasem szybkim.

„Kierowcy powinny jednak nadal uważać, gdyż w miejscu pożaru mogą tworzyć się korki” – powiedziała PAP Łętowska.

Dodała, że niebawem swoje czynności przeprowadzi Żandarmeria Wojskowa, a po ich zakończeniu uszkodzony pojazd zostanie zabrany z autostrady.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.