°C

Porozumienie policjantów i strażaków z MSWiA

Fot. KWP Gorzów Wielkopolski

Związki zawodowe służb mundurowych, podpisały z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, porozumienie kończące trwający od lipca protest mundurowych.

Jak twierdzi Sławek Kościuszko, Przewodniczący Zarządu Lubuskiego Związku Zawodowego Policjantów, każdy spór nikomu nie jest potrzebny.

Zapytaliśmy również Pawła Rudnickiego Przewodniczącego Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków, czy związkowcy poczuli ulgę po podpisaniu porozumienia z MSWiA.

Ja twierdzi związkowiec głosy wśród strażaków są różne, od wielkiej radości do wielkiego smutku, związanego z okresem oczekiwania na podjęcie rozmów z ministrem Joachimem Brudzińskim.

Przypomnijmy,że oprócz podwyżek pensji dla mundurowych, w porozumieniu pojawiały się punkty mówiące o prawie do emerytury po 25 latach służby, bez wymogu osiągnięcia 55 roku życia oraz płatnych od 1 lipca 2019 roku nadgodzin w wysokości 100 procent stawki godzinowej za nadgodziny.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.