°C

Przesuwanie pomników

Zdj. RG

Rozpoczęły się przygotowania do przesunięcia pomnika Adam Mickiewicza. Przesunięty zostanie także pomnik Edwarda Jancarza. Jest to związane z prowadzonymi w mieście inwestycjami.

Pomnik wieszcza zostanie przesunięty o 12 metrów, bo tam gdzie stoi obecnie, powstanie rondo. Według naszych nieoficjalnych informacji monument będzie przesuwany w maju. Mówi rzecznik prasowy magistratu Wiesław Ciepiela:

Pomnik żużlowca Stali stanie zaledwie cztery metry dalej:

Choć nie wszystkim mieszkańcom przesuwanie pomników się podoba, wielu jest przekonanych, że jeśli trzeba, to należy to zrobić:

Gorzowski pomnik Adama Mickiewicza odsłonięty został 15 grudnia 1957 roku, a Edwarda Jancarza 3 grudnia 2005 roku.

2 odpowiedzi na “Przesuwanie pomników”

  1. @Roman Nowak
    W dużej mierze, gdyby nie Piłsudski i jego koń (a właściwie klacz), dzisiaj zapewne szwargotałbyś po niemiecku, albo gadałbyś po rusku.:-)
    Kasztanka to być może najważniejsza klacz w historii Polski, więc Mickiewicz raczej się nie obrazi, jeżeli stanie w pobliżu Marszałka i jego ulubionej klaczki.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.