°C

Po godz. 16 testy tramwaju i utrudnienia

Zdj.B. Nowosielski, gorzow.pl

Dziś od godziny 16.00, w związku z jazdami testowymi nowego tramwaju, przewidziano całkowite zamknięcie wybranych przejazdów przez torowisko na al. 11 Listopada.

Nad bezpieczeństwem ruchu w trakcie testów czuwać będą pracownicy MZK i służby miejskie. W momencie przejazdu tramwajów ruch pieszych będzie wstrzymywany przez osoby uprawnione do kierowania ruchem. Tramwaje testowane będą na torowisku wzdłuż Al. 11 Listopada na odcinku od ul. Plac Słoneczny do ulicy Jancarza (bez wjazdu na skrzyżowanie ul. Jancarza i Sikorskiego).

Zamknięte zostaną przejazdy przez torowisko przy skrzyżowaniu z ulicą Olimpijską oraz dwa przejazdy przy stacji paliw. Kierowcom udostępnione zostaną dwa przejazdy znajdujące się w zakresie placu budowy ul. Kostrzyńskiej (za przystankiem Osiedle Słoneczne i przy cerkwi), jeden przejazd przy Budomarkecie oraz przejazd przy skrzyżowaniu z ulicą Żelazną.

Homologacja tramwajów będzie obejmowała m.in. testowanie hamulca przy prędkości 30, 50 i 70 km/h,   pomiary dróg hamowania i pomiar hałasu.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.