°C

Pięćdziesiąte „Dni UNESCO” w I LO zakończone

autor: Piotr Wiśniewski

Zakończyły się tegoroczne obchody „Dni UNESCO”, organizowane od 1969 roku przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie.

Kilkuset uczniów gorzowskiego ogólniaka, obejrzało w piątkowe przedpołudnie „Bal narodów”, czyli dwanaście prezentacji przygotowanych przez uczniów szkoły. 15-minutowe scenki, prezentowały kulturę i zwyczaje dwunastu krajów. Wygrała klasa II a, która przygotowała scenkę o Hiszpanii i otrzymała za to tort. Mówi Ania, współtwórczyni scenariusza.

Organizator imprezy, Kamil Maciejewski, nauczyciel języka niemieckiego w I LO, bardzo wysoko ocenia poziom tegorocznych prezentacji w ramach „Balu narodów”.

Nagrodę publiczności czyli słodycze otrzymała klasa I c za prezentacje Argentyny. Przypomnijmy, że „Dni UNESCO” w I LO trwały trzy dni. Uczniowie wzięli udział między innymi w dniu kulinarnym i naukowym.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.