°C

Oszuści w natarciu

Zdj. KWP

Uwaga na SMSy lub maile od rzekomych firm kurierskich lub operatorów sieci komórkowych. Wielu mieszkańców otrzymuje ostatnio wiadomości na telefony komórkowe oraz skrzynki mailowe z informacją o zaległościach w opłatach. Fałszywe wiadomości przychodzą pod taką samą nazwą jaką posiadają operatorzy sieci czy firmy kurierskie.

W wiadomościach jest też ostrzeżenie, że w razie nie wykonania przelewu zostanie zablokowany nasz numer telefonu bądź anulowana będzie zamówiona przez nas przesyłka. Do takiej wiadomości załączony jest link, który   przekierowuje nas na stronę umożliwiającą zalogowanie się do osobistego konta bankowego by zapłacić brakująca kwotę. Najczęściej to niewielkie sumy w wysokości 1 lub 2 złotych. W rzeczywistości kwoty wykonanego przelewu okazują się znacznie wyższe, mogą sięgać nawet wysokości wszystkich posiadanych na koncie środków.

Policja apeluje o rozwagę, upewnijmy się, że wykonywane przez nas przelewy są adresowane na konta firm do których faktycznie mają dotrzeć. Kiedy nie mamy pewności o autentyczności wiadomości, skontaktujmy się z jej nadawcą.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.