°C

Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

W najbliższą środę w Gorzowie po raz pierwszy zorganizowane zostaną obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Spotkanie, na które organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych odbędzie się od godz. 13 do 16 na placu przy ulicy Chrobrego 34. Przewidziano m.in: wystawa zdjęć, prezentacje stowarzyszeń działających na rzecz osób z zespołem Downa, wymianę doświadczeń, porady specjalistów, poczęstunek.

Organizatorzy zachęcają, by założyć kolorowe skarpetki nie do pary, będzie to wyraz  solidarność z osobami z zespołem Downa. To symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim zmagają się te osoby.Celem obchodów jest budowanie świadomości na temat Zespołu Downa a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych.

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada na 21 dzień  trzeciego miesiąca w roku, bo właśnie  ten dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów powoduje powstawanie tej wady genetycznej.

W Polsce żyje ok. 60 tysięcy osób z Zespołem Downa.

 Organizatorami obchodów są: Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami” z Gorzowa i  Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych Witnickie Promyczki.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.