°C

Nieprawidłowości w lubuskich escape roomach

www.google.com/maps

Trzy zamknięte pokoje w Zielonej Górze i jeden w Gorzowie. To bilans weekendowych kontroli w escape roomach na terenie województwa lubuskiego. Łącznie strażacy sprawdzili 4 obiekty z 17 pokojami. Niestety, w każdy z nich stwierdzono nieprawidłowości.

Kontrole wszystkich tego typu obiektów zlecono po tragedii w Koszalinie, gdzie w piątkowym pożarze escape roomu zginęło pięć nastolatek. – Rząd przygotowuje zmiany w przepisach – mówił dziś wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

O zamykaniu pokoi decydowały między innymi warunki zagrażające życiu bawiących się w nich osób – mówi Patryk Maruszak, Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej:

Dodatkowo strażacy nałożyli dwa pięćsetzłotowe mandaty karne za mniej znaczące nieprawidłowości. Wojewoda Lubuski nie wyklucza, że kontrole będą rozszerzane m.in. na sale zabaw:

Wszystkie kontrolowane obiekty zostały zobowiązane do wyeliminowaniu nieprawidłowości

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.