°C

Minister E.Rafalska o programie „Dobry start”

Fot. materiały MRPiPS

Zainteresowanie programem „Dobry start” pokazuje słuszny kierunek rządu - mówiła podczas konferencji prasowej w Stargardzie minister pracy i polityki społecznej

Elżbieta Rafalska poinformowała, że w ciągu 9 dni wpłynęło pół miliona wniosków w całej Polsce, aby uzyskać świadczenie, czyli 300 złotych na wyprawkę szkolną dla dziecka. „To bardzo duża liczba, biorąc pod uwagę, że nie ma jeszcze połowy miesiąca. Blisko 15 procent uprawnionych złożyło już wniosek online. Zachęcam dalej do składania wniosków. Przypominam, że od 1 sierpnia wnioski będą przyjmowane w tradycyjnej formie – na papierze” – mówiła Elżbieta Rafalska.

Program „Dobry start” zakłada, że każdy uczeń do 20 roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnością do 24 roku życia dostanie raz w roku 300 złotych wsparcia. Mogą starać się o nie rodzice albo opiekunowie faktyczni i prawni dziecka. Jeśli dzieckiem rodzice opiekują się naprzemiennie, każdy z nich może złożyć wniosek i otrzymać połowę kwoty, czyli 150 złotych.
Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

Jedna odpowiedź do “Minister E.Rafalska o programie „Dobry start””

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.