°C

Miasta nie stać na CEZiB za ok. 130 milionów

Fot: UM

Miasto po raz drugi unieważni przetarg na wybór wykonawcy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ulicy Warszawskiej. Prace polegają na przebudowie kompleksu poszpitalnych budynków i budowie nowego obiektu. Zamówienie obejmuje także wyposażenie hali sportowej i pracowni samochodowych.

Jak się dowiedzieliśmy do przetargu wpłynęły trzy oferty. Mówi Kamil Bednarz z wydziału promocji i informacji:

Jak powiedział nam prezydent Jacek Wójcicki wszystkie trzy oferty znacznie przekraczają finansowe możliwości miasta. Na to zadanie miasto zapisane miało 55 milionów:

Pewnym jest, że Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu nie uda się zbudować do września 2019 roku. To może być kłopot dla gorzowskich szkół przyznaje prezydent Wójcicki. Chodzi o kumulację roczników. Po reformie edukacji w czerwcu 2019 roku o miejsca w szkołach średnich będzie się starać dwa razy więcej uczniów:

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ulicy Warszawskiej ma być gotowe do końca lipca 2020 roku. Zadanie jest współfinansowane ze środków unijnych.

16 odpowiedzi na “Miasta nie stać na CEZiB za ok. 130 milionów”

 1. Reforma edukacji zawodówek i studiów była do zrobienia w rok. bez budowy wielomilionowych budynków. i zaniechali mimo podania gotowych rozwiązań na tacy.

  tylko są dobrzy w pobieraniu kasy za siedzenie na państwowych stołkach finansowanych z naszych podatków zabieranych 3/4 od pensji.

 2. To problem całej Polski odnośnie przetargów.Poznań,Szczecin,Gdańsk,Olsztyn musieli unieważnić przetargi przez kolosalne żądania firm które chciały podjąć się różnych inwestycji.Zobaczycie że inaczej będą wyglądać przetargi na początku nowej puli dofinansowań unijnych.Zaczną się zaniżania aby wygrać przetargi i odwołania innych firm na to.
  Tak samo będzie z Chrobrego,Myśliborską,centrum przesiadkowym przy dworcu czy nową linią tramwajową na Górczyn.Wiedzą że kończy się te rozdanie unijne to trzeba wyciągnąć więcej bo i tak miasta dołożą.

 3. Kamil Błażuk znam Walczaka wielokrotnie tam jeździłem

  i NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU KOMUNIKACYJNEGO w tym miejscu w godzinach szczytu.
  a że się blokuje 5 samochodzików na rondzie wyjeżdżające z Szarych Szeregów to jest wina braku ronda i świateł (czerwonych) które uniemożliwiają płynny wjazd.

  na gdańsk nie ma autostrady tylko jest zwykła droga i z tego samego powodu nie ma potrzeby budowania 2 pasów wjazdowych

  choć niektórym mieszkańcom tej ulicy się taka marzy (a tak żeby była) pod własnym blokiem.

 4. Roman Nowak jaki nie byłby artykuł to ty zawsze głupoty piszesz.I to w kilku postach.U ciebie nigdzie nie ma korków,nic nie trzeba budować.Weź w końcu wyjedź z tego miasta,jedź tam gdzie ci w końcu będzie pasować.Mądry jesteś w postach i nigdy pewnie jako kierowca nie jeździłeś po Gorzowie bo byś takich głupot nie wypisywał.Jeżdżę jako kierowca w godz. 11-19 po całym Gorzowie i ciężko jest gdziekolwiek się przebić.Także głupot nie pisz.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.