°C

MDK ma zostać przeniesiony

fot:E.Kobelak

Młodzieżowy Dom Kultury ma zostać przeniesiony. Nową siedzibą instytucji ma stać się obecny budynek Zespołu Szkół Odzieżowych przy ulicy Śląskiej. To kolejny element miejskiej układanki oświatowej.

 Przenosiny MDK-u są podyktowane planami utworzenia przy ulicy Warszawskiej Kwartału Kultury i przeniesienia tam gorzowskich szkół artystycznych. Mówi Wiesław Ciepiela z Urzędu Miasta:

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Krzysztof Szupiluk przyznaje, że budynek przy ulicy Śląskiej daje możliwości rozwoju, nie ukrywa jednak, że ma obawy jak na wiadomość o przeprowadzce zareagują rodzice:

Krzysztof Szupiluk dodaje, że przeprowadzka na Śląską będzie związała się z koniecznością przeprowadzenia tam prac budowlanych:

Nie wszystkie sekcje czy grupy działające w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzą zajęcia przy ulicy Warszawskiej. Tak jest m.in. z zespołem Buziaki, który od lat funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 7 przy ulicy Estkowskiego. Urzędnicy twierdzą , że do przeprowadzki nikogo zmuszać nie będą. – Jeśli taka będzie decyzja zespołu, próby taneczne nadal będą odbywały się w dotychczasowym miejscu – zapewnia Wiesław Ciepiela.

2 odpowiedzi na “MDK ma zostać przeniesiony”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.