°C

Maraton pisania wniosków do BO

redakcja gorzowska

Miejscy urzędnicy zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w maratonie pisania wniosków do budżetu obywatelskiego na rok 2020. W tegorocznej edycji wprowadzono kilka znaczących zmian, stąd warto skorzystać z pomocy urzędników. Maraton zaplanowano na wtorek, 12 lutego.

Mówi Anna Pękalska z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Przypomnijmy, nabór wniosków już trwa. W 2020 roku na realizację zadań Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 5 mln 750 tysięcy złotych. Z tego 575 tysięcy pójdzie na kategorię ogólnomiejską, a 1 mln 150 tysięcy na kategorię oświatową. 4 mln 25 tysięcy przeznaczono na dziesięć kategorii rejonowych, co da w sumie 402 tysiące złotych na zadania dla każdego z gorzowskich osiedli. Miasto zabezpieczyło też ponad 600 tysięcy na tzw. rezerwę, która pokryje różnice w wycenach i kosztach realizacji wybranych inwestycji.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.