°C

Kontrole escape roomów także w naszym województwie

Zdj. TVP Info

Po tragedii w Koszalinie straż pożarna kontroluje escape roomy w całej Polsce, także w naszym województwie. Wczoraj w pożarze lokalu w Koszalinie, w którym znajdował się pokój zagadek, zginęło pięć 15-letnich dziewcząt.

Kontrole trwają od rana. W województwie lubuskim do sprawdzenia wytypowano 17 takich miejsc- mówi nam rzecznik lubuskich strażaków Dariusz Szymura. Strażacy sprawdzają pokoje zagadek w towarzystwie policjantów. Raport z tych kontroli ma być gotowy jeszcze dziś.

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Leszek Suski wystąpił dziś też z apelem.

 W Polsce działa ponad tysiąc obiektów typu escape room.

Straż Pożarna i śledczy ustalają przyczyny wczorajszego tragicznego pożaru w Koszalinie. Ze wstępnych informacji wynika, że w obiekcie, w którym doszło to pożaru, były nieprawidłowości. Chodzi między innymi o brak zapewnienia właściwej ewakuacji, prowizorycznie wykonaną instalację elektryczną i złe ustawienie urządzeń grzewczych.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.