°C

Kolejne mury, krypty i znaki zapytania

fot:E.Kobelak

Mury kamienne, obok nich ceglane i kolejna średniowieczna krypta. Archeolodzy pracujący na ulicy Sikorskiego mają coraz większy problem ze zdefiniowaniem tego co odkrywa ziemia. Wciąż istnieje założenie, że udało się odnaleźć legendarny kościół świętego Jana, ale nie wszystkie puzzle udaje się dopasować.

– Być może najbliższe dni przyniosą przełom w naszej pracy – mówi archeolog Stanisław Sinkowski:

Stanisław Sinkowski nie ukrywa, że pracujący nad wykopaliskami archeolodzy i architekci wciąż mają jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi

Bez wątpienia nadal będziemy śledzić pracę archeologów.

2 odpowiedzi na “Kolejne mury, krypty i znaki zapytania”

  1. Tak będziemy się przyglądać pracą archeologów i co się z tym wiąże opóźnieniem oddania do użytku tego odcinka ulicy.Oby nie było tak jak w Olsztynie gdzie podobne znaleziska odkopali w 2011 roku i do tej pory się z tym bawią…

  2. Gorzej, że z tych badań może nie być zbyt wielkich korzyści, bo i tak wszystko zostanie zakopane, a opóźnienia i niesmak będą wręcz kosmiczne. Gdyby chociaż fragmenty tego, co odkryto zostały „uwidocznione”, to przynajmniej mielibyśmy szansę „dotknąć” nieco historii Gorzowa.
    Nad tym, kiedy ruszą tramwaje w Gorzowie, nawet nie zamierzam się już zastanawiać, bo i tak nie ma żadnej gwarancji, że tego dożyjemy.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.