°C

KO chce spotykać się z mieszkańcami

fot. K.Rak

Koalicja Obywatelska zainaugurowała dziś cotygodniowe dyżury, które mają odbywać się w każdy poniedziałek między godziną 15:00, a 16:00 w "Kawiarence Gastronomika". Tam będzie można zgłaszać radnym swoje problemy i pomysły dotyczące naszego miasta.

Mówi Radosław Wróblewski, gorzowski radny KO:

Doświadczenie w podobnych dyżurach ma już radny Robert Surowiec, który w tym samym miejscu prowadził je od blisko 3 lat:

Oświetlenie i brak wiat przystankowych w niektórych miejscach to pierwsze problemy, jakie zostały zgłoszone przez mieszkańców Wieprzyc do radnej Pauliny Szymotowicz:

Radni dodają, że dokładne dane o tym, kto w danym dniu będzie dyżurował w kawiarence będą na bieżąco udostępniane m.in. poprzez Biuro Rady Miasta, stronę internetową miasta czy facebook.

10 odpowiedzi na “KO chce spotykać się z mieszkańcami”

 1. „Kawiarenka Gastronomika” jest placówką oświatową. Ma przy wejściu zamieszczony odpowiedni szyld, jednoznacznie na to wskazujący.

  Art. 86 ust. 1 ustawy „Prawo oświatowe”:
  W szkole i placówce mogą działać, z wyjątkiem partii i organizacji politycznych, stowarzyszenia i inne organizacje, a w szczególności organizacje harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i innowacyjnej szkoły lub placówki.

  Jak podnosi się w doktrynie, zakaz działalności partii i organizacji politycznych w szkole (placówce) jest zakazem bezwzględnym. Nie może on być uchylony – w ogóle i pod żadnym pretekstem – za zgodą dyrektora szkoły wydaną w trybie art. 56 ust. 2.

  Ktoś ma tu zatem zasadnicze problemy z przestrzeganiem prawa, co akurat w przypadku Platformy O. (obecnie KOKO sPOKO, czy jakoś tak) nie jest jakimś zbytnim zaskoczeniem…

 2. troll bez nazwiska – Joseph Дональдонович Тускайбей Bonk – w natarciu
  wywal ze szkoły lekcje indoktrynacji katolickiej, jako sprzecznej z konkordatem
  kawiarenka trollu putina jest kawiarenką, a nie szkołą – gdzie trollu mieści się kawiarenka, a gdzie szkoła – rzetelność trollu – brak wiedzy prowadzi do tego że już nie wrócisz z błądzenia błaźnie

 3. To jest też ciekawe: „Doświadczenie w podobnych dyżurach ma już radny Robert Surowiec, który w tym samym miejscu prowadził je od blisko 3 lat” – czyli 3 lata łamał prawo.
  Mało tego: kampanię wyborczą również prowadził na terenie szkoły! Tutaj ślad tego w komentarzu (ale na pewno dowodów jest więcej):
  http://www.radiogorzow.pl/szpitalne-ulotki-kampania-wyborcza-anacki-pyta-surowiec-odpowiada/

 4. Z ustawy „Prawo oświatowe”:

  Art. 2. System oświaty obejmuje:
  (…)
  4) (…) placówki kształcenia praktycznego oraz ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego, umożliwiające uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych;
  (…)

  Kawiarenka Gastronomika jest PLACÓWKĄ kształcenia praktycznego objętą systemem oświaty.

  I – dla przypomnienia – początek art. 86 ust. 1:
  W szkole i PLACÓWCE mogą działać…

 5. Do żłobu dojna zmiano, do żłobu!
  Ruszyła gonitwa na oczach narodu!
  Zgonione wałachy i skoczne źrebaczki
  gnają do koryta jak do młodej klaczki.
  Bo tam smakołyków zestaw przebogaty:
  dyrekcje owocne, smaczne konsulaty.
  Nieważne że ubek, że partię chołubił
  Wystarczy żeby Wodza i Ojca polubił
  Każdy rwie do siebie smętne resztki flagi,
  pod którą się kiedyś zbierały gromady.
  Więcej nienawiści, mniej zwykłego wstydu!
  Jak nam się nie uda, zwalimy na Żydów!
  A jak się pokaże już w korytach pustka
  To też jest nieważne, zwali się na Tuska.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.