°C

Kierowcy MZK spędzą święta z rodzinami

fot:E.Kobelak

Miasto zgodziło się na ograniczenie pracy kierowców MZK w wigilijny i sylwestrowy wieczór. Przypomnijmy, w sierpniu, kierowcy skierowali pismo do zarządu MZK, że w tym czasie czasie autobusy wożą właściwie powietrze. Z pozycji zarządu MZK nie widzimy ekonomicznego uzasadnienia, by utrzymać te połączenia przyznał wówczas prezes MZK Roman Maksymiak. Decyzja należała jednak do miasta.

Dziś już wiemy, że władze Gorzowa zgodziły się by w wigilijny i sylwestrowy wieczór ograniczone zostały przejazdy komunikacją miejską, a tym samym praca kierowców. Mówi rzecznik prasowy MZK Marcin Pejski:

Miasto nie zgodziło się natomiast na ograniczenie kursowania linii w noworoczny poranek. Łukasz Luks, przewodniczący Związku Zawodowego Kierowców i Motorniczych w gorzowskim MZK przyznaje, że decyzja miasta, choć nie do końca spełnia wszystkie oczekiwania, jest satysfakcjonująca:

 Jak dodaje Łukasz Luks decyzja miasta wpłynie na to, że wielu kierowców, którzy mieliby pracować w wigilijny wieczór zje kolację z rodziną

3 odpowiedzi na “Kierowcy MZK spędzą święta z rodzinami”

  1. Idźmy na całość i dajmy pracownikom wolne w każdy dzień, by mogli spędzać czas z rodzinami. Jakie jest ekonomiczne uzasadnienie istnienia MZK w sytuacji, gdy genialna większość mieszkańców miasta posiada 1-2 samochody na dom??? Gorzów to nie miasto. Gorzów to stan umysłu.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.