°C

Kiedy remont Przemysłówki?

fot. RG

Przetarg na biurową część Przemysłówki musi poczekać w kolejce. – W zamówieniach publicznych jest duży ruch – tłumaczy prezydent Jacek Wójcicki. Chodzi o cztery piętra wieżowca przy Wełnianym Rynku, gdzie mają trafić urzędnicy z wydziałów edukacji oraz kultury i sportu.

Magistrat zaplanował, że przetarg ogłosi w pierwszym kwartale roku, czyli do końca kwietnia. Prezydent liczy, że uda się szybko znaleźć odpowiednią firmę i wykonać remont do końca roku:

Przypomnijmy, magistrat kupił wieżowiec od prywatnej firmy. Część radnych do dziś twierdzi, że było to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Jacek Wójcicki broni pomysłu:

W tzw. budynku „niskim” Przemysłówki ma mieścić się z kolei Miejskie Centrum Kultury. Ta część inwestycji ma ruszyć w przyszłym roku i ma być finansowana z pieniędzy unijnych.

3 odpowiedzi na “Kiedy remont Przemysłówki?”

  1. Przydałby się remont dawnego ratusza/komisariatu Policji przy ul. Obotryckiej. Budynek jest piękny, ale stoi, sypie się i straszy. Z pewnością remont tego budynku byłby lepszym rozwiązaniem, choćby z tego względu, że większość wydziałów UM by się tam pomieściła, co by oznaczało, że ich rozproszenie byłoby mniejsze niż obecnie. Budynek jest w dodatku zabytkowy.
    Przemysłówka również musi być zagospodarowana, ale nie jest to chyba najlepsze miejsce dla wydziałów UM tym bardziej, że ten budynek również wymaga sporych nakładów finansowych. Instytucje kultury być może mogłyby mieć tam swoje siedziby, ale UM swoje miejsce powinien znaleźć właśnie przy ul. Obotryckiej.
    Być może łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale budynek byłego ratusza/komisariatu Policji i tak kiedyś trzeba będzie wyremontować. Im szybciej, tym lepiej – tym mniej pracy i pieniędzy trzeba będzie włożyć w celu jego ratowania.

  2. @Roman Nowak
    Remont Przemysłówki też trochę kosztował będzie. Pytanie, czy opłaca się dostosowywać ten budynek do potrzeb UM, w przypadku gdy budynek przy ul. Obotryckiej i tak najdalej za kilka lat trzeba będzie wyremontować, bo już teraz zagraża bezpieczeństwu przechodniów, a za jakiś czas zacznie się zwyczajnie walić. Przecież na remont tego budynku nie ma co czekać w nieskończoność, chyba że Miasto chce go rozebrać.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.