°C

Karta mieszkańca będzie konieczna

fot:E.Kobelak

Jeszcze tylko do końca grudnia seniorzy i uczniowie korzystający z komunikacji miejskiej mogą kupić bilet miesięczny z ulgą wynikającą z zapisów karty mieszkańca. Urząd dał mieszkańcom kilka miesięcy, by ci bez pośpiechu kartę taką mogli wyrobić. Okres przejściowy dobiega jednak końca. Od 1 stycznia wszyscy posiadacze biletów miesięcznych zakupionych z ulgą, podczas kontroli, będą musieli okazać kartę.

Z wyrobieniem karty mieszkańca nie należy zwlekać. Teraz są one wydawane właściwie na bieżąco. Urzędnicy przewidują jednak, że w drugiej połowie miesiąca przed okienkiem zrobi się tłoczno. Mówi Kamil Bednarz z wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta:

Urząd przygotowując się na większe kolejki zatrudni dodatkową osobę

Gorzowską Kartę Mieszkańca mogą uzyskać jedynie ci, które mieszkają w Gorzowie i w Gorzowie płaca podatki i będą mogli to udokumentować. Wnioski o kartę mieszkańca można pobrać elektronicznie lub bezpośrednio na sali obsługi urzędu miasta przy ulicy Sikorskiego.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.