°C

Kamienica się rozpada [ZDJĘCIA]

fot. Beata Puzio

Kilka razy w miesiącu coś spada z dachu, raz cegła, raz kawałek blachy, a od ścian odchodzi tynk - taką sytuację można zastać w jednej z gorzowskich kamienic - alarmują nas jej mieszkańcy. O ocenę stanu technicznego budynku zapytaliśmy Inspektorat Nadzoru Budowlanego i ADM.

Dramat mieszkańców ul. Mickiewicza w Gorzowie trwa od lat. Brakuje pieniędzy na remont, a kamienica się rozpada i wymaga pilnych napraw, bo gdy spadają dachówki o tragedię nie trudno. Jedna z lokatorek budynku, pani Dorota, zgłosiła nam  sytuację w trosce o bezpieczeństwo ludzi i dóbr materialnych, bo jak mówiła, jej auto zostało już zniszczone:

W ADM mówią , że o sprawie dowiedzieli się z internetu, Pracownicy byli już jednak na miejscu zdarzenia i sprawdzili jak wygląda budynek. – Dach rzeczywiście wymaga naprawy – mówi Edyta Farbotko, kierownik ADM, ale podkreśla także, że od kilku lat prowadzi rozmowy ze Wspólnotą budynku w tej sprawie:

Sprawę zgłosiliśmy też do Inspektora Nadzoru Budowlanego. – Być może nie całym budynkiem, ale dachem z pewnością się zajmiemy, bo odpadające elementy faktycznie mogą stwarzać zagrożenie dla mieszkańców. – powiedział Adam Migdalczyk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego:

Naprawa niszczejącej kamienicy może kosztować nawet ponad 100 tysięcy złotych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.