°C

Jest porozumienie mundurowych i MSWiA

fot. materiały prasowe KWP w Gorzowie Wlkp.

Podwyżka płacy o 655 złotych brutto od 1 stycznia 2019 roku, kolejna o 500 złotych od 1 stycznia 2020 roku i prawo do emerytury po 25 latach służby, bez wymogu osiągnięcia 55 roku życia oraz od 1 lipca 2019 roku nadgodziny płatne w wysokości 100 procent stawki godzinowej za nadgodziny - to niektóre punkty porozumienia, jakie podpisali przedstawiciele służb mundurowych ze MSWiA.

Związkowcy wezmą też udział w opracowaniu projektu programu wieloletniego rozwoju służb mundurowych w latach 2021-2014 „w zakresie określania wielkości wydatków na poszczególne przedsięwzięcia, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości uposażeń” – napisano w dokumencie.
Podpisanie porozumienia kończy trwający od lipca protest mundurowych. Obie strony nazwały porozumienie „krokiem milowym: we wzajemnych relacjach
Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski poinformował, że porozumienie jest na tyle satysfakcjonujące, że związkowcy kończą akcję protestacyjną. „Wracamy do służby”- dodał Rafał Jankowski.
Szef MSWiA Joachim Brudziński podziękował – jak mówił- „stronie społecznej za bardzo dobry dialog i za efekt finalny – podpisanie porozumienia”
„Nie byłoby tego porozumienia, tych możliwości, które otwierają nowy rozdział w policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej, gdyby nie życzliwość i gotowość do współpracy ze strony premiera Mateusza Morawieckiego i minister finansów Teresy Czerwińskiej” – dodał minister Joachim Brudziński.

2 odpowiedzi na “Jest porozumienie mundurowych i MSWiA”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.