°C

Jest chętny. Przetarg za tydzień

Fot: E.Kobelak

Za nieco ponad tydzień pod motek pójdzie pałacyk Grodzkiego Domu Kultury. Miasto zdecydowało się na ten krok, bo nie udało się znaleźć pieniędzy na remont zabytkowego budynku.

Pałacyk wraz z działkami wyceniono na blisko 5 milionów. Zabytkowa willa sprzedana zostanie jednak z 80 procentową bonifikatą. Jeśli tak się stanie, do miejskiej kasy powinno wpłynąć koło 1 miliona złotych. – Póki co do przetargu wpłynęło tylko jedno wadium, ale to może się jeszcze zmienić. – Mówi dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami – Stanisława Sztuka:

 

 

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu przedstawiciel jednej z firm zadeklarował chęć zakupu pałacyku. W dawnej siedzibie Grodzkiego Domu Kultury na Wale Okrężnym chciał urządzić restaurację, hotel i biura. Wiceprezydent miasta Jacek Szymankiewicz zapewniał, że przygotowując się do przetargu, miasto zabezpieczyło swoje interesy przed przedsiębiorcami, którzy kupują zabytkowe budynki, jednak przez lata nic z nimi nie robią.

Jedna odpowiedź do “Jest chętny. Przetarg za tydzień”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.