°C

Historyczny escape room dla młodzieży

fot. plakat organizatorów

"Bohaterowie Niepodległości" to propozycja historycznej gry typu escape room dla młodych gorzowian z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowana przez Stowarzyszenie NOVUM. Założeniem gier typu escape room jest wydostanie się z przygotowanej sali z zagadkami w jak najszybszym czasie.

Gra edukacyjno – integracyjna „Bohaterowie Niepodległości” ma za zadanie w wesoły sposób przybliżyć młodym ludziom wydarzenia i postacie związane z okresem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mówi Mariusz Sobkowiak, prezes Stowarzyszenia NOVUM:

Gra została stworzona specjalnie na obchody tegorocznej 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przygotowane zadania i zagadki będą związane także z lokalną historią:

Ze zmagań uczestników gry ma powstać film, który będzie dostępny w internecie i na otwartym spotkaniu dla gorzowian.
Udział w grze można zgłosić internetowo, poprzez stronę stowarzyszenia, a także stacjonarnie w Klubie „Jedynka” przy ul. Chrobrego 9. Rekrutacja trwa do 11 listopada.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.