°C

Gorzowskie szkoły w rankingu „Perspektyw”

Graf.: perspektywy.pl

68. miejsce zajęło w rankingu Perspektyw II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie.

„Perspektywy” – to najbardziej prestiżowy ranking szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. II LO przy ul. Przemysłowej utrzymuje w nim wysoką pozycję od kilku lat. W ubiegłym roku zajęło 52. miejsce. I LO w Gorzowie ma 127. miejsce ( w ub. roku 130). Obie szkoły mają prawo posługiwania się znakiem jakości „złota szkoła”.
– Wysoki wynik w rankingu to zasługa dobrze napisanych matur przez naszych uczniów, wielu z nich studiuje dziś medycynę – mówi Tomasz Pluta, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie:

W rankingu techników, na 249. miejscu znalazły się dwie gorzowskie placówki: Technikum nr 3 w Zespole Szkół Gastronomicznych im. F. Gajewskiej-Karamać oraz Technikum nr 5 w ZS Mechanicznych. Oba technika uzyskały znak jakości „srebrna szkoła”.
– To niższy wynik niż w poprzednim roku, mimo wszystko jesteśmy dumni z zajętego przez naszą szkołę miejsca, mówi wicedyrektor Technikum nr 3 w Zespole Szkół Gastronomicznych, Barbara Piotrowska:

Czy w „złotych” i „srebrnych” szkołach nauka jest trudna? – pytaliśmy dziś na szkolnych korytarzach wymienionych szkół:

W rankingu liceów bierze się pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W rankingu techników dodatkowo pod uwagę brane są wyniki egzaminów zawodowych.

Jedna odpowiedź do “Gorzowskie szkoły w rankingu „Perspektyw””

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.