°C

Gorzów stawia na autobusy elektryczne

Zdj. E.Kobelak

Gorzów chce mieć 8 nowych, elektrycznych autobusów. Podczas dzisiejszej sesji, radni zdecydowali o zaciągnięciu na przyszły rok zobowiązania, dzięki któremu miasto przygotuje dokumentację niezbędną do starania się o unijne pieniądze na kupno elektrycznych autobusów i budowę 7 stacji ładowania autobusowych baterii.

Przygotowanie dokumentacji ma kosztować blisko 100 tys. zł. Mówi prezes MZK Roman Maksymiak:

 

– Podstawową zaletą autobusów elektrycznych jest to, ze są przyjazne dla środowiska – dodaje prezes MZK Roman Maksymiak

 

Radni nie mieli wątpliwości i jednogłośnie poparli uchwałę. Mówią: Sebastian Pieńkowski przewodniczący rady miasta z PiS, Robert Surowiec wiceprzewodniczący rady z PO i Marta Bejnar Bejnarowicz przewodnicząca klubu Kocham Gorzów

Jeśli miastu uda się zdobyć unijne dofinansowanie nowoczesne pojazdy miałyby trafić do Gorzowa najwcześniej za dwa lata. Koszt zakupu jednego autobusu elektrycznego to ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.