°C

Gołoledź w całym Gorzowie!

fot. słuchacz

Synoptycy ostrzegali i ich przewidywania się sprawdziły. Od około godziny 3 w nocy w Gorzowie pada marznący deszcz i skutki tego odczuwają zarówno kierowcy, jak i piesi. Według informacji gorzowskich taksówkarzy, piaskarki jeździły i posypywały drogi, ale trzeba być ostrożnym.

Inne zdanie mają kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Śliskość chodników potwierdzają gorzowianie, z którymi rano rozmawialiśmy.

Najgorzej jest na drogach osiedlowych, przy rondach i wzniesieniach, o czym świadczą zdjęcia, które otrzymujemy od słuchaczy. Natomiast poza Gorzowem – według słuchaczy – nie była posypana żadna droga. Posłuchajcie relacji pana Marka.

Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadal wydaje komunikaty z ostrzeżeniami. W Gorzowie i całym powiecie będą występowały opady marznącego deszczu, które w zetknięciu ze zmarznięta ziemią spowodują gołoledź. Tak sytuacja utrzyma się do godzin południowych.

Aktualizacja godzina 9.00:

Kilkanaście incydentów – zarówno stłuczek jak i chociażby wypadnięcia auta z drogi – tak wyglądał sobotni, wczesny poranek na gorzowskich drogach. Mówi Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Poza kierowcami zmianę aury odczuli oczywiście piesi.

Słuchacze informują nas, że nie zauważyli dzisiaj na drogach sprzętu posypującego jezdnie.

Ile po mieście jeździ w tej chwili pługopiaskarek, do tej pory nie udało nam się ustalić.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.