°C

Finisaż wystawy Twój znak, twój dom

Twój znak -Twój dom.zdj.Muzeum Jana Dekerta


Muzeum Lubuskie imienia Jana Dekerta zaprasza na finisaż wystawy pt.,, Twój znak twój dom'', która jest prezentowana od listopada w Spichlerzu.

Ekspozycja to szczególny projekt obywatelski. Powstał on dzięki zdeponowanym eksponatom, przyniesionym przez mieszkańców miasta z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem było zaprezentowanie unikatowych pamiątek osobistych, zawierających wizerunek polskiego godła od 1918 roku do czasów współczesnych. Mówi kurator ekspozycji, Jan Zalewski:
 
Na wystawie podziwiać można przedstawienia orła białego białego, który jest nie tylko znakiem urzędowym, chronionym ustawą, ale także pokazywany jest na różnorodnych przedmiotach. Zobaczyć tu można znaczki pocztowe, telegramy patriotyczne ,pocztówki,  czy ryngrafy. Do udziału w finisażu zaprasza Ewa Pawlak, dyrektor Muzeum Jana Dekerta:
 
 
 
Finisaż odbędzie się we wtorek o godzinie 17.00 w gorzowskim Spichlerzu.
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.