°C

Erasmus w Deszcznie

Erasmus w Deszcznie,zdj.Izabela Patek

W ramach programu Erasmus + w Szkole Podstawowej w Deszcznie przebywa grupa dzieci z: Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Anglii. Placówka od 6 lat uczestniczy w tym przedsięwzięciu. Tematem przewodnim projektu jest czytelnictwo i propagowanie pomysłu, by książka była najlepszym przyjacielem dziecka.

Językiem obowiązującym w tym przedsięwzięciu jest angielski. Wizyta dzieci z europejskich szkół to finał działań projektowych. Mówi Katarzyna Latuska, szkolny koordynator programu Erasmus :
 
 
 
Zdaniem Karolin Machuy, koordynatora  programu Erasmus po niemieckiej stronie, w ich kraju nie ma problemu małego zainteresowania dzieci czytelnictwem:
 
 
Jedną z uczestniczek projektu Erasmus + jest Paula Martinez. Jej zdaniem dzieci w jej kraju najbardziej lubią czytać książki o zwierzętach:
 
 
W projekcie bierze udział między innymi Natalia Zalewska ze Szkoły Podstawowej w Deszcznie, która jest bardzo zadowolona z udziału w tym przedsięwzięciu:
 
 
 W czwartek dzieci biorące udział w projekcie zaprezentują przygotowane przez siebie spektakle w Teatrze imienia Juliusza Osterwy w Gorzowie.
 
 
 
 
 
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.