°C

Elektroniczny system w gorzowskich przedszkolach

Zdj. E.Kobelak

W gorzowskich przedszkolach wprowadzono nowy system rejestrujący pobyt dziecka w placówce. Przyprowadzając i odbierając maluchy z placówek, rodzice używają specjalnych kart. W ten sposób program komputerowy zapisuje ilość godzin spędzonych w przedszkolu.

Wszystko to ma usprawnić pracę placówkom i ułatwić rodzicom wnoszenie opłat za przedszkole. Mówi Jolanta Świtała, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7 przy ulicy Głowackiego:

Rodzice i dziadkowie chwalą nowy system, choć niektórzy przyznają, że zdarzało się zapomnieć karty:

Z naszych informacji wynika jednak, że nie we wszystkich przedszkolach obyło się bez problemów. Jolanta Świtała tłumaczy, że nowy system był testowany w przedszkolu już w grudniu, tak, by wraz z jego wprowadzeniem rodzice wiedzieli już na czym polega i jak funkcjonuje:

Nowy system elektroniczny został wprowadzony we wszystkich miejskich przedszkolach. Rodzice bezpłatnie otrzymali po dwie karty. Za kolejne trzeba było zapłacić 8 złotych. Zadanie jest realizowane w ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.