°C

Dopalacze kradną życie

Zdj. KWP

Lubuska policja ostrzega: dopalacze cały czas groźne i cały czas zbierają żniwo, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

 Na Oddział Ratunkowy zielonogórskiego szpitala ostatnio kolejny raz trafiło kilka osób, które zatruły się nieznanymi substancjami. Wszystkie osoby potwierdziły, że zażyte substancje kupiły w Internecie. Takich zatruć było więcej w całym kraju. Sprzedawcy tych specyfików za wszelką cenę próbują  obejść przepisy i zakazane substancje oferują w nielegalnej sprzedaży jako produkty kolekcjonerskie czy kadzidła. Większość dopalaczy ma postać tabletek lub mieszanek do palenia.

Policja apeluje do rodziców:

Zwracajcie uwagę na dziwne zachowanie waszych dzieci. Sprawdzajcie czy nie kupują w Internecie środków o dziwnym przeznaczeniu, w paczuszkach z wymyślnymi nazwami są zazwyczaj małe torebki strunowe z zawartością roślinnego suszu czy proszku. Rozmawiajcie z młodymi ludźmi jak straszne spustoszenie w organizmie i czasem trwałe uszkodzenia mózgu powoduje używanie tych chemicznych preparatów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.