°C

„Dni UNESCO” po raz pięćdziesiąty w I LO

autor: Piotr Wiśniewski

Po raz pięćdziesiąty, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, zorganizował w murach szkoły, „Dni UNESCO”.

Trzydniowa impreza rozpoczęła się od prezentacji kulinarnych, które związane były z wybranymi przez uczniów krajami. Jak powiedział nam jeden z organizatorów imprezy, Kamil Maciejewski nauczyciel niemieckiego w I LO, przedsięwzięcie ma przede wszystkim walor edukacyjny.

O samego początku, czyli od 1969 roku, imprezę organizowała Erika Włosiuk, aktualnie emerytowana nauczyciela języka francuskiego.

Pierwszy dzień polegał na prezentacji potraw z różnych krajów, na przykład z Rosji. Zaraz po degustacji rozpoczął się konkurs piosenki zagranicznej. Mówią: Martyna z rosyjskiego stoiska oraz wykonawcy czeskiej piosenki, Jakub i Wojtek.

W kolejnych dniach uczniowie I LO, wezmą udział między innymi w warsztatach z handlu ludźmi i warsztatach dziennikarskich, a w piątek odbędzie się tradycyjnie bal narodów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.