°C

Czwarte gorzowskie Zaduszki w Teatrze

autor: Piotr Wiśniewski

Czwarte gorzowskie Zaduszki zorganizowane w poniedziałkowe popołudnie w Teatrze im. Juliusza Osterwy, zgromadziły na widowni władze naszego miasta i Urzędu Wojewódzkiego.

Jak powiedziała nam organizatorka projektu, radna Grażyna Wojciechowska, impreza miała przede wszystkim wydźwięk edukacyjny i patriotyczny.

Na widowni zasiedli również pionierzy Gorzowa, dzieci wojny, wolontariusze oraz przedstawiciele gorzowskich szkół. Najstarsi widzowie czekali na piękne widowisko i wzruszenia. Mówią Teresa i Stanisław Jaroszewiczowie.

Jak twierdzi jeden z występujących, Hubert Konieczny, dzisiejsze czasy charakteryzują się przede wszystkim tzw. niepamięcią narodową.

Blisko dwugodzinny koncert w gorzowskim Teatrze z piękną scenografią autorstwa Dariusza Sapkowskiego z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, pokazał młodym i starszym mieszkańcom naszego miasta, prawdziwe oblicze patriotyzmu. Organizatorem imprezy była Fundacja „Czysta Woda” oraz gorzowski WOM, Teatr, gorzowskie szkoły i miasto Gorzów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.