°C

Budynek IV LO będzie podświetlony

fot: B.Nowosielski UM

200 tysięcy na podświetlenie budynku IV Liceum Ogólnokształcącego przeznaczyli radni podczas ostatniej sesji. Decyzja nie była jednak jednomyślna.

Część radnych miała bowiem wątpliwość czy jest to najpilniejsza potrzeba w mieście. Takiego zdania była m.in. Maria Surmacz z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości

– To szczególny budynek, który chcemy wyeksponować – mówił prezydent Jacek Wójcicki:

Ostatecznie podczas głosowania uchwałę przeznaczającą 200 tysięcy na iluminację świetlną IV LO poparło 15 radnych, dwóch było przeciwnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Efekty oświetlenia budynku mamy zobaczyć w styczniu przyszłego roku.

Jedna odpowiedź do “Budynek IV LO będzie podświetlony”

  1. Przez takie właśnie myślenie ( reprezentowane tu przez panią Surmacz ) tak wielu ludzi uważa Gorzów za miasto brzydkie. A jest brzydkie, bo estetykę i piękno zawsze stawia się tu na szarym końcu.

    Co nam z najrówniejszych chodników, jeśli każdy chodnik prowadziłby przez szpetną okolicę do jeszcze bardziej szpetnego budynku, miejsca, celu ? Szkoda czasu na spacer.

    Poza tym w mieście o takiej skali jak Gorzów ZAWSZE będą jakieś chodniki do naprawienia: w czasie gdy będziemy remontować jutro następne, ulegną już zniszczeniu te wyremontowane wczoraj. Taka uroda miejskiej infrastruktury. Idąc tokiem myślenia pani Surmacz nigdy nie byłoby w Gorzowie dobrych czasów na zadbanie o estetykę i piękno miasta.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.