°C

Brak CEZiB-u to kłopot dla szkół

Fot: UM

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu nie uda się zbudować do września 2019 roku. To może być kłopot dla gorzowskich szkół. Przyznał to w Radiu Gorzów prezydent Jacek Wójcicki. Chodzi o kumulację roczników. Po reformie edukacji w czerwcu 2019 roku o miejsca w szkołach średnich będzie się starać dwa razy więcej uczniów.

Chodzi o uczniów, którzy właśnie skończyli drugie klasy gimnazjum i siódme klasy podstawówki. Ze słów prezydenta wynika, że w Gorzowie CEZiB miał choć w części rozładować tę sytuację. Teraz wiadomo, że to się nie uda:

Projekt na nową szkołę w poszpitalnych budynkach przy ul. Warszawskiej zakładał, że będzie ona kosztowała 55 mln, ale firma która zgłosiła się do przetargu, zażądała za wykonanie inwestycji prawie trzy razy więcej. Magistrat musiał więc unieważnić przetarg. Co dalej? Prezydent Jacek Wójcicki mówił w Radiu Gorzów, że pierwszy przetarg był sondowaniem rynku. Teraz urzędnicy będą kontaktowali się z firmami i namawiali do udziału w nowym przetargu:

Teraz magistrat zakłada, że Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ulicy Warszawskiej ma być gotowe do końca lipca 2020 roku. Zadanie jest współfinansowane ze środków unijnych.

Jedna odpowiedź do “Brak CEZiB-u to kłopot dla szkół”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.