°C

B. Zajbert o ewentualnym strajku nauczycieli

Zdj. D.Rutkowski

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce porozumienia ze związkowcami reprezentującymi nauczycieli. Trwają rozmowy przedstawicieli resortu ze związkami zawodowymi w sprawie rozporządzenia płacowego. Minister edukacji Anna Zalewska powiedziała przed spotkaniem, że liczy, iż nie dojdzie do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Natomiast nasz poranny gość, szefowa ZNP w Gorzowie, Barbara Zajbert przypuszcza, że decyzja o ewentualnym strajku może zapaść:

Przypomnijmy, „Solidarność” oświatowa chce zmiany systemu wynagradzania nauczycieli. Forum Związków Zawodowych domaga się między innymi zwiększenia o tysiąc złotych tak zwanego wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli na wszystkich stopniach awansu zawodowego. Rozporządzenie, które jest tematem dzisiejszego spotkania, ma określić poziom wzrostu wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli od nowego roku. Zgodnie z zapowiedziami minister Anny Zalewskiej nauczyciele mają dostać 15 – procentowe podwyżki rozłożone na trzy lata. Od stycznia tego roku, według planu rozporządzenia, podwyżka ma wynieść od 121 do 166 złotych brutto. Pierwszy wzrost wynagrodzeń – od 123 do 166 złotych brutto był w 2018 roku. Trzecia transza zapowiadana jest przez ministerstwo na styczeń 2020 roku.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.