°C

Polityczne podsumowanie tygodnia

3 odpowiedzi na “Polityczne podsumowanie tygodnia”

 1. Sibińska masakryczna! Naczytała się wyłącznie przekazów dnia, które klepie i nic poza tym.
  Przykładowo: czy tak trudno sobie wyobrazić, że jeśli w JEDNYM, czy może jednym z nielicznych szpitali w skali kraju trwa protest, na skalę JEDNEGO oddziału – to przyczyna jest tu, na miejscu, a nie gdzieś w Warszawie? A może to wina finansowania TVP, jak w przypadku problemów z mięsem? 😛

 2. Sibińska zadowolona, bo szpital co prawda nie leczy, gdyż zabiegi planowe są przesuwane, ale za to ratuje życie.
  Może tak zmiana nazwy na np. „Specjalistyczny Ratunkowy Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.”? 😀

 3. 1. Wreszcie ktoś (Robert Anacki) powiedział publicznie całą prawdę o Jędrzejczaku. Nie chodzi bowiem o poglądy, jakie się prezentuje (w demokratycznym państwie prawnym – takim ponoć jest III RP – każdy ma prawo do własnych poglądów – nie tylko politycznych). Chodzi przede wszystkim o styl, w jakim Jędrzejczak odnosi się do ludzi, a ten coraz częściej jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Język, jakim posługuje się chwilami Jędrzejczak, nie przystoi tak doświadczonemu politykowi i nauczycielowi (pedagogowi) z wykształcenia.
  2. Przydałoby się, aby Jędrzejczak (przychodząc do rozgłośni radiowej na debatę) jako przedstawiciel organu zarządzającego szpitalem (wicemarszałek z północy województwa) dysponował konkretnymi informacjami na temat gorzowskiej lecznicy, a nie robił „wielką łaskę”, że odpowie Redaktorowi prowadzącemu audycję na pytania nurtujące mieszkańców Gorzowa, którzy (chcąc – nie chcąc) z usług tego szpitala korzystają i oczekują jak najlepszej opieki medycznej (m.in. po to przecież płacimy podatki). Nawet jeśli tematyka służby zdrowia nie leży w kompetencjach wicemarszałka Jędrzejczaka, to warto w tej kwestii zasięgnąć informacji od kogoś, kto w Zarządzie Województwa lub szpitala zajmuje się tą tematyką i zwyczajnie (po ludzku) starać się uspokoić nastroje, które i tak już nie są najlepsze. Znowu jednak „kłania się” kwestia podejścia do ludzi i brak (najwyraźniej) chęci prowadzenia „zdrowej” debaty publicznej ze strony byłego prezydenta Gorzowa.
  3. Pani Poseł Sibińska nie narzeka na poziom opieki medycznej w gorzowskim szpitalu. Nic dziwnego, żaden lekarz zajmujący się osobą publiczną (w tym przypadku politykiem) nie pozwoli sobie na partactwo i wykonywał będzie swoje obowiązki tak, jakby od tego zależała jego habilitacja, w przeciwnym wypadku jego kariera zawodowa byłaby skończona. Nie od dzisiaj wiadomo, że VIP-y i osoby, które pozwolą lekarzowi „lepiej” zarobić mają większe przywileje niż pozostali pacjenci.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.