°C

MUSE „Something Human”

Na taki singiel aż się chciało czekać! Nowy album już w listopadzie! W lutym 2018 roku znakomite trio Muse zaprezentowało singiel 'Thought Contagion', a my w tym tygodniu gramy intensywnie 'Something Human' - singlową zapowiedź ósmego albumu Brytyjczyków!

To podnoszący na duchu, pełen pozytywnych emocji utwór, który opowiada o tym jak ważna jest potrzeba zresetowania się. Muzycy Muse jak zwykle zatroszczyli się o to, aby piosenka otrzymała wyjątkową oprawę w postaci klipu. Reżyserem teledysku jest dobrze znany Lance Drake (odpowiedzialny m.in. za dwa ostatnie klipy Muse). Jak tłumaczy reżyser: Chcieliśmy kontynuować historię rozpoczętą w poprzednich teledyskach do singli ‚Dig Down’ i ‚Thought Contagion’. Zagłębić się w ten sam świat i śledzić to, co dalej dzieje się z Mattem, Dominikiem i Chrisem. Świat, w którym coś tak prostego jak zwrócenie kasety video do wypożyczalni staje się fantastyczną przygodą. Matt Bellamy, lider, wokalista i gitarzysta brytyjskiej formacji, ujawnił, że ‚Something Human’ była pierwszą piosenką, jaką napisał po zakończeniu tournée promującego wydaną w 2015 roku płytę ‚Drones’.

Życie na trasie może nieźle dać w kość i ujawnić w człowieku jego wewnętrzną bestię. Utwór i teledysk mówią o tym, jak tę bestię okiełznać i wrócić do czegoś ludzkiego – wyjaśnia Matt.

 

Ostatnia płyta Muse to ‚Drones’ z 2015 roku. Zadebiutowała na pierwszym miejscu w 21. krajach, w tym na szczycie w USA (pierwszy taki przypadek w karierze tria). Album został nagrodzony Grammy, drugim w historii Anglików. Wydane dotychczas płyty Muse sprzedały się w ponad 20 mln egzemplarzy na świecie. Muse tworzą: wokalista Matt Bellamy, perkusista Dominic Howard i Chris Wolstenholme grający na gitarze basowej.

 

PS. Nie przypomina Wam to trochę piosenki ‚I’ll Be Missing You’? Zapraszamy do konfrontacji aż 4 razy dziennie na 95,6 FM 😉

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.