°C

MATT SIMONS „We Can Do Better”

Zazwyczaj na scenie zasiada przed fortepianem, to instrument, bez którego się obejść nie może. Bywa jednak, że nagle chwyta za saksofon i daje tak popisowe solo, że brak słów uznania, do tego wszystkiego świetnie śpiewa, a jego kompozycje na długo zapadają w pamięć. Jak będzie z jego nową singlową propozycją?

Jedno jest pewne, to nie będzie piosenka dla dzieci, choć... jak twierdzi "W obecnym świecie politycznego i środowiskowego chaosu pocieszająca jest myśl, że dzieci są naszą przyszłością. Potrzebujemy ich, aby bardziej się starać". O czym więc będzie ten nowy, nie bójmy się powiedzieć, hit?

Oj potrafi zaskoczyć swoich fanów, potrafi też zaintrygować najbardziej zagorzałych sceptyków. Multiinstrumentalista z potężnym jazzowym zacięciem i bagażem, potrafi tworzyć bardzo lekkie, łatwo wpadające ucho piosenki, które niosą ważne przekazy. 

 

Jego debiutancki krążek ‚Gone’ pojawił się w 2012 roku. Na 10 utworów, aż 9 napisał sam. Wcześniej na rynku umieścił EP-kę ‚Living Proof’, niezmiernie popularną nie tylko w Stanach, ale także w Europie, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii. W Danii piosenka ‚With You’ z krążka ‚Pieces’ pojawiła się na ścieżce do tamtejszej telewizyjnej opery mydlanej, dzięki czemu poszybowała w zestawieniach list na 8 pozycję z 40! To przełożyło się też na sukces albumu. Największy jednak sukces udało się odnieść piosence ‚Catch & Release’, która została zremiksowana przez duet Deepend. Nagranie dostało nowe życie, a listy przebojów na świecie oszalały.

To tylko garść faktów, która powinna Was odpowiednio przygotować na odbiór nowej porcji muzyki Matta. Oj, będzie się działo!

Matt Simons podzielił się z fanami genezą powstania nowego singla ‚We Can Do Better’.

 – „Kiedy spotkałem się z Emily Warren i Scottem Harrisem, wybitnymi songwriterami, zaczęliśmy rozmawiać o związkach, zwłaszcza o małżeństwie. Scott jest już żonaty, a ja miałem się oświadczyć mojej dziewczynie w najbliższym czasie. Zaczęliśmy dyskutować na temat artykułów, w których wyczytaliśmy, że młodzi ludzie nie chcą wchodzić w głębsze relacje tak często jak poprzednie pokolenia. Często ze ślubem czekają aż do 30-tki. Biorąc pod uwagę wskaźnik rozwodów, który plasuje się obecnie w okolicach 50%, to trudno im się dziwić. Postanowiliśmy napisać utwór, który dawałby nadzieję mojej dziewczynie i mnie, że ‚We Can Do Better'” – mówi Matt.

 

Klip do tego nagrania wyreżyserowała Beatrice Pegard. Kompozycja zwiastuje najnowsze wydawnictwo Artysty, które trafi na rynek jeszcze w tym roku nakładem [PIAS] Recording.

 

Pora na krótki rachunek sumienia. Jak wypadacie? Dajecie radę? Can You Do It Better’?

 

 

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.