°C

GEORGE EZRA „Shotgun”

Znamy go i kochamy za takie hity jak 'Budapest’, 'Barcelona’ czy 'Blame It On Me', wszystkie pochodzą z debiutanckiego albumu 'Wanted On Voyage'. W 3 lata od tej premiery umieścił na rynku swój kolejny album, ten natrudniejszy, bo drugi i od razu rozkochał nas w singlu 'Paradise'! Piosenka doczekała się też wersji accoustic.

Kiedy tak rozkoszowaliśmy się zwiastunem albumu ' Staying At Tamara's' zaskoczył nas kolejnym tytułem. Jakże celnie, by nie rzec w punkt!

Najnowszy materiał traktuje o „eskapiźmie, marzeniach, lękach i miłości”. Podobnie jak ‚Wanted On Voyage’, ‚Staying At Tamara’s’ również zainspirowały podróże, a konkretnie czary na wyspie Skye, świńska farma w Norfolk, dawna obora z mąką kukurydzianą w Kent, przerobiona stodoła w północnej Walii czy Airbnb w Barcelonie, którego właścicielką była tytułowa Tamara. Efektem doświadczeń z tych miejsc jest ‚zachęcający do pstrykania palcami, błyszczący mosiądzem album do rzucania włosów na wiatr’ pełen pozytywnej energii, zaangażowany i skłaniający do przemyśleń.

 

„Singiel ‚Paradise’ opowiadał o spotkaniu kogoś, w kim od razu się zakochujemy. I o ile nieraz wahamy się co do swoich uczuć, w przypadku miłości nie mamy takich wątpliwości – miłość to miłość i w tym utworze przyrównałem ją do raju”, opowiadał o pierwszej odsłonie albumu George.

 

Singlowy następca – piosenka ‚Shotgun’ cudownie wprowadza nas w letnie klimaty, w czas spotkań twarzą w twarz z fanami, w czas festiwali, które dla George’a są niezwykle ważne. Taką niezwykłą próbą, swego rodzaju testem sprawdzającym trafność wyboru singla był występ aksutyczny w BBC. Sami oszacujcie, czy George trafia w punkt.

 

 

Jak dla nas… lepiej wybrać nie mógł! Polecamy i krążek i singiel, który w tym tygodniu będziecie na 95,6 Fm słyszeć bardzo często!

 

Polecamy!

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.