°C

DAUGHTRY „Backbone”

Mają koncie cztery albumy, cztery przeboje, które podbiły pierwsze miejsce Billboardu i cztery nominacje do Grammy.

Tuż przed premierą najnowszego singla frontman Daughtry (nazwa grupy wzięła się od jego nazwiska!) zasygnalizował małe co nieco na Instagramie. Skromnie oświadczył, że minęło sporo czasu od ukazania się ich ostatniego utworu, trochę się napracowali i nie mogą się doczekać, żeby podzielić się nowymi dźwiękami. Przynęta została rzucona i ... połknięta jak świeże bułeczki!

‚Backbone’ to najnowszy singiel nominowanej do Grammy rockowej formacji Daughtry. Wraz z chwytliwym riffem i nośnym refren, ‚Backbone’ podsyca oczekiwania przed nadchodzącym albumem zespołu, który ukaże się w tym roku.

 

Chris Daughtry jest wokalistą i autorem piosenek. Wystartował w piątym sezonie American Idol i zakończył swoją przygodę z programem na czwartym miejscu. Po odrzuceniu oferty zespołu Fuel, który zaproponował rolę głównego wokalisty, Chris Daughtry ogłosił, że sam utworzy zespół muzyczny. 10 lipca 2006 podpisał kontrakt i rozpoczął formowanie bandu. Po kilku przetasowaniach, w obecnym składzie grają od 2012 roku, wydali bardzo udane albumy 4 krążki, na których można było usłyszeć gościnnie choćby Slasha (‚What I Want’). Nagranie z jego udziałem poza listami przebojów sprawdziło się w serii gier na Nintendo DS. Inny z singli – ‚Crashed’ – został wykorzystany w reklamie i pokazach Pre-Race, a piosenka ‚There And Back Again’ była oficjalną ścieżką dźwiękową dla WWE Backlash w 2007 roku. Z kolei skrócona wersja obszernego hitu ‚Home’ została użyta na zakończenie angielskiego wydania League Cup Final w lutym 2008 roku.

 

Ich ostatni singiel ‚Torches’ pokazał się dokładnie w 2016 roku – firmował zestaw hitów grupy ‚It’s Not Over…The Hits So Far’.

Jeszcze ciut cierpliwości… szykujcie się na nową premierę, piąty album już … w drodze!

Powinniście to czuć kościach 😉

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.