°C

Benjamin Ingrosso „Dance You off”

W tym tygodniu na sam szczyt naszej playlisty wędruje kolejny uczestnik tegorocznego finału Eurowizji. Benjamin Ingrosso, bo to o nim mowa, to Szwed o włoskich korzeniach i jak się okazuje, to nie tylko wspaniały wokalista, ale także aktor. Brał udział m.in. w musicalach i sztukach teatralnych. Z piosenką „Hej Sofia” wygrał konkurs Lilla Melodifestivalen w 2006 r., co pozwoliło mu reprezentować Szwecję w konkursie Nordic Melodi Grand Prix 2006.

Jego singiel „Jag är en astronaut” (cover piosenki L. Wahlgrena z 1985 r.) wydany w 2007 r., wspiął się na drugie miejsce szwedzkiej listy przebojów. W międzyczasie wziął również udział w corocznym szwedzkim widowisku muzycznym, odbywającym się w Skansenie w Sztokholmie (Allsång på Skansen), gdzie publiczność razem z zaproszonymi artystami wykonuje najpopularniejsze szwedzkie piosenki.

W 2014 r. postanowił porzucić karierę aktorską i skupić się na muzyce. W tym samym roku wziął udział w jednej z edycji programu Let’s Dance, który jest szwedzkim odpowiednikiem Tańca z gwiazdami. Wraz z jego partnerką taneczną Sigrid Bernson dotarł do finału i zajął pierwsze miejsce. Dwa lata później nagrał singiel „Fall in Love”.

W ubiegłym roku z utworem „Good Lovin’” brał udział w Melodifestivalen, gdzie zajął piąte miejsce. W tym roku z piosenką „Dance You Off” zajął pierwsze miejsce, pokonując m.in. Margaret „In my Cabana” (7. miejsce) i będzie reprezentował Szwecję w 63. edycji konkursu piosenki Eurowizji.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.