°C

Angioplastyka wieńcowa na najwyższym poziomie

fot. Agnieszka Wiśniewska WSzW w Gorzowie Wlkp.

Kardiolodzy z gorzowskiego szpitala, wspólnie ze specjalistami z Katedry i Kliniki Kardiologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wykonywali dziś skomplikowane zabiegi angioplastyki wieńcowej.

Jak podaje lecznica: Dla naszych kardiologów leczenie zaburzeń rytmu serca nie jest nowością, ale lekarze ciągle rozwijają się i szukają nowych metod leczenia. Efektem tych poszukiwań są zabiegi udrażniania przewlekle zamkniętych tętnic,  stosowane u pacjentów z chorobą wieńcową, którzy nawet kilka lat temu przeszli zawał mięśnia sercowego. Zabiegi udrożniania zamkniętej tętnicy wykonuje zaledwie kilka ośrodków w kraju.

Do zabiegu kwalifikowane są tylko takie osoby, u których jest szansa na znaczącą poprawę kliniczną i zmianę jakości ich życia. Wskazaniami – poza niedrożnym naczyniem krwionośnym – jest  ból w klatce piersiowej w czasie wysiłku lub występująca duszność.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.