°C

Ślęza pokonana i to bez KC

Koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. pokonały we Wrocławiu miejscową Ślęzę 75:65.

Przyjezdne przystąpiły do spotkania bez Kaleah Copper, która odczuwała skutki urazu stawu skokowego odniesionego w czwartkowym pojedynku w Gdyni. Amerykanka z ławki rezerwowych przyglądała się jak na parkiecie radzą sobie jej koleżanki. Te weszły w mecz bardzo dobrze i szybko zdobyły wyraźną przewagę 14:4. Niestety, kilka minut dekoncentracji, seria błędnych decyzji, niecelnych rzutów i miejscowe nie tylko odrobiły straty, ale to one w 17 minucie wyszły na 10 punktowe prowadzenie 34:24. Na szczęście podopiecznym Dariusza Maciejewskiego udało się do przerwy odrobić stracony do rywalek dystans.

W drugiej połowie obserwowaliśmy nie zwykle wyrównaną walkę oraz fenomenalną grę Laury Juskaite. Litwinka grająca w gorzowskim zespole raz za razem trafiała do kosza przeciwniczek, które nie były w stanie jej powstrzymać. Mecz rozstrzygnął się w końcówce 4 kwarty, gdy kierowane przez Jasmine Thomas akademiczki wykorzystywały każdą nadarzającą się okazję do przeprowadzenia udanych akcji w ataku, a niejako przy okazji niemal całkowicie zamknęły gospodyniom dostęp do własnego kosza.

Ślęza Wrocław – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 65:75 (17:16, 17:18, 19:19, 12:22)
Śleza: Daria Marciniak 0, Agata Dobrowolska 10, Dajana Butulija 10, Cierra Burdick 9, Magdalena Szajtauer 2, Abigail Glomazic 12, Talia Caldwell 15, Dominika Owczarzak 7.
PolskaStrefaInwestycji Enea: Katarzyna Dźwigalska 0, Cheridene Green 6, Annamaria Prezelj 19, Laura Juskaite 32, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Zhosselina Maiga 9, Jasmine Thomas 3.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.