°C

7-latka wezwała pogotowie do mamy

fot:E.Kobelak

7 letnia Michalina była gościem specjalnym dzisiejszego spotkania w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, które zorganizowane zostało w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112.

Dziewczynka powiadomiła służby, gdy jej mama straciła przytomność.

Pani Beata i pan Marcin, rodzice Michalinki nie ukrywali dumy. To oni nauczyli córkę jak się zachować, gdy potrzebna będzie pomoc służb ratunkowych

Michalina otrzymała prezenty, a jej rodzice list gratulacyjny. Kierownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim Ewa Dudek przyznaje, że zasadne telefony od dzieci to rzadkość, dostrzega jednak ogromną pracę edukacyjną, jaka w ostatnich latach wykonana została w szkołach, a nawet przedszkolach, dzięki czemu gdy potrzebna jest pomoc nawet najmłodsi wiedzą jaki numer wykręcić. Niestety dorośli wciąż mają z tym problem:

Niestety ponad 60 procent telefonów do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie  to zgłoszenia fałszywe lub głuche.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.