°C

Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

 

W najbliższą środę w Gorzowie po raz pierwszy zorganizowane zostaną obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Spotkanie, na które organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych odbędzie się od godz. 13 do 16 na placu przy ulicy Chrobrego 34. Przewidziano m.in: wystawa zdjęć, prezentacje stowarzyszeń działających na rzecz osób z zespołem Downa, wymianę doświadczeń, porady specjalistów, poczęstunek.

Organizatorzy zachęcają, by założyć kolorowe skarpetki nie do pary, będzie to wyraz  solidarność z osobami z zespołem Downa. To symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim zmagają się te osoby.Celem obchodów jest budowanie świadomości na temat Zespołu Downa a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych.

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada na 21 dzień  trzeciego miesiąca w roku, bo właśnie  ten dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów powoduje powstawanie tej wady genetycznej.

W Polsce żyje ok. 60 tysięcy osób z Zespołem Downa.

 Organizatorami obchodów są: Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami” z Gorzowa i  Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych Witnickie Promyczki.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku