°C

60 mln długu lokatorów ZGM

fot:E.Kobelak

Około 60 milionów złotych winni są lokatorzy mieszkań administrowanych przez ZGM. Niestety, dług wciąż rośnie. Zaległości w opłatach dotyczą ponad 4 tysięcy rodzin.

– Nasi dłużnicy to nie tylko osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, ale także takie które za mieszkanie po prostu płacić nie chcą – mówi  dyrektor ZGM Paweł Nowacki:

 

Najbardziej zadłużeni lokatorzy nie płacą za lokale nawet po kilkadziesiąt lat. Często zdarza się także, że mieszkańcy dewastują zajmowane mieszkanie. Jest to szczególnie bulwersujące, w sytuacji gdy około stu rodzin czeka na przydział lokalu komunalnego. – Nie czekamy bezczynnie, ale często mamy związane ręce – dodaje dyrektor ZGM:

 

Ogromne zadłużenie lokatorów przekłada się  na ograniczenie możliwości remontowych i inwestycyjnych ZGM-u:

 

Tym, którzy chcą spłacić swoje zadłużenie ZGM przedstawia kilka możliwości. Dług można rozłożyć na raty, odpracować lub zamienić mieszkanie na mniejsze. Z możliwości tych każdego roku korzysta kilkaset osób.

3 odpowiedzi na “60 mln długu lokatorów ZGM”

  1. Też bym chciał mieszkać 40 lat i nie spłacać czynszu , ani rachunków bez żadnej konsekwencji . Nauczyliście patologię ,że mogą to robić bezkarnie to robią to dalej . I błędne koło się zamyka. Jakby tak odciąć wodę ,prąd ,gaz albo dokonać eksmisji po maksimum rocznym zadłużeniu to może reszta by się nauczyła. A ci ludzie jakoś przecież tyle lat żyją ,jeżdzą samochodami.. i mają te pieniędze tylko zostali nauczeni ,że ZGM im nic nie zrobi….Brawo WY !

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.