°C

189 wniosków do budżetu obywatelskiego

Fot. Agata Wolańska

Na projekty realizowane w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego miasto przeznaczyło rekordową kwotę: 6 180 000 zł.

Kwotę urzędnicy podzielili na trzy kategorie. Na pierwszą z nich – rejonową – przeznaczyli prawie 4 miliony zł. Za te pieniądze mają być zrealizowane zadania, które przysłużą się głównie mieszkańcom konkretnych dzielnic. W tej kategorii mieszkańcy złożyli 146 wniosków. Jednym z nich jest przebudowa ulicy Wschodniej – to na Zakanalu. Mówi mieszkanka:

Do kategorii ogólnomiejskiej, na którą urzędnicy przeznaczyli 618 tys. zł, mieszkańcy złożyli 22 wnioski.  – Było bardzo dużo wniosków dotyczących tzw. zadań miękkich, czyli imprez – mówi Anna Zaleska z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji Urzędu Miasta:

Na kategorię oświatową przeznaczono ponad 1 mln 200 tys. zł. Urzędnicy zabezpieczyli też prawie 606 tysięcy złotych na pokrycie ewentualnych różnic przetargowych. Obecnie urzędnicy weryfikują wnioski. Na początku maja mają ogłosić, które zaakceptowali. Od maja do 23 września będą trwały spotkania i głosowania.

Jedna odpowiedź do “189 wniosków do budżetu obywatelskiego”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.